poniedziałek, 22 marca 2010

40. Na zakończenie zimy :)


W styczniu trafiłam na blog Modern spotyka vintage, gdzie właścicielka zamieściła dopracowane w najdrobniejszych szczegółach kursy i schematy robienia szydełkowych gwiazdek-śnieżynek. Zachęca Ona w tytule notki: „Po prostu zrób śnieżynki”. No i jak tu nie zrobić? Jak się oprzeć, oglądając przepiękne zdjęcia na Jej blogu? Nie ma szans, po prostu trzeba chwycić szydełko. I w tym miejscu bardzo ale to bardzo serdecznie dziękuję Olli za kursy, piękne fotografie, oraz za pozwolenie na korzystanie ze schematów :) dziękuję! Gdyż kurs ten uruchomił u mnie prawdziwą śnieżycę. Wiem, że wczoraj był pierwszy dzień wiosny i wszyscy mamy już dość zimy, ale pokazanie tych gwiazdek potraktujmy jako ostatni zimowy akcent tego roku :)

Na pierwszy ogień gwiazdka mini. Instrukcje zawarte w opisie były tak czytelne, że nawet ja – choć na szydełku umiem bardzo niewiele, poradziłam sobie z tym zadaniem.Po zrobieniu kilku takich małych śnieżynek, zaczęłam wymyślać drobne urozmaicenia, a to mniej płatków, a to jeden mniejszy, drugi większy, oto rezultaty:Drugi kurs – gwiazdki midi. Już w tej chwili nie jestem pewna, czy te gwiazdki powstały dokładnie wg schematu, ale na pewno w oparciu o niego :)Ze zgromadzonych wzorów wybrałam kilka, miałam już ułatwione zadanie. Dzięki wcześniejszym próbom miałam niejakie pojęcie o rozrysowanych schematach i o tym co może z nich powstać. Ruszyła produkcja:A oto moje zastosowanie wydzierganych śnieżynek. Część już wywędrowała z mojego domu, część wisi na oknie, na zasłonkach. Po lewej stronie, trzecia śniezynka od dołu wykonana jest w całości wg kursu zrobionego przez Ollę.

A kilka przymierzało się do stroików świątecznych, tak wykorzystam je na tegoroczne święta. Zawisną też pewnie na choince. Tutaj zdjęcie na stroiku z gałązek jodły, już nieco zasuszonym:A teraz już niech będzie wiosna!!


poniedziałek, 22 marca 2010, gajeczka84Komentarze

nitkowa_czarownica
2010/03/22 19:54:39
Śliczne gwiazdki, ale aż zamarłam, bo już myślałam, że Ty na zimę i Boże Narodzenie już czekasz ;)
Powodzenia w dzierganiu pisanek i motyli :)
-
blogagnieszki
2010/03/22 23:52:10
śnieżynki są prześliczne :), podobają mi się takie wiszące na Twojej zasłonce :).
-
madziorek-myslipisane
2010/03/23 18:36:15
piękne